grafika_przewodnia_v1.jpg [78.81 KB]Czy wiesz, że zanieczyszczenie powietrza w samochodzie jest pięciokrotnie wyższe niż na zewnątrz?


W naszych samochodach spędzamy średnio 40 minut dziennie, co stanowi 10 pełnych dni w roku. Kiedy stoimy w korku, wdychamy pięć razy więcej zanieczyszczeń, niż gdybyśmy przebywali na zewnątrz. Dlatego firma Mitsubishi Motors, dbając o zdrowie swoich Klientów, zaleca coroczną wymianę filtra pyłkowego i sugeruje wybór filtra pyłkowego Premium, który zapewnia najlepszą możliwą ochronę.


Epidemia alergii

Globalne ocieplenie, zanieczyszczenia powietrza i ciągłe narażenie na alergeny sprawiły, że liczba osób cierpiących na alergie pyłkowe podwoiła się - to już 30% wszystkich ludzi na świecie. Według norm Światowej Organizacji Zdrowia poziom zanieczyszczeń w Europie jest wysoki. Problemem są emisje przemysłowe, ogrzewanie domów i zanieczyszczenia emitowane przez transport drogowy, a także pyły, grzyby, pleśń, bakterie i inne zanieczyszczenia w naszym środowisku naturalnym. Obecność przez cały rok alergenów i drobnych cząsteczek w powietrzu rośnie, ponieważ wzrost temperatur i wyższy poziom CO₂ sprawiają, że rośliny rozwijają się bujniej i produkują więcej pyłków niż dotychczas.


mapka.png [42.28 KB]
Innowacje Mitsubishi służące zdrowiu


Nowy filtr pyłkowy Premium jest wysoce wydajny dzięki węglowi aktywnemu i ochronie biofunkcjonalnej. Drobne cząsteczki, takie jak pyłki, alergeny, bakterie, pleśń, grzyby i wirusy są oddzielane dzięki wysokowydajnej filtracji drobnych pyłów. Zapachy i toksyczne gazy są adsorbowane przez węgiel aktywny pochodzący z łupin orzechów kokosowych. Ochrona biofunkcjonalna filtra jest skuteczna w walce z mikroorganizmami:

 • wychwytywane są alergeny,
 • hamowany jest rozwój bakterii i pleśni na filtrze.


Należy pamiętać, że filtry pyłkowe nie są środkami dezynfekującymi i nie są certyfikowane ani zatwierdzone jako wyroby medyczne gdziekolwiek na świecie, więc nie powinny być traktowane jako takie artykuły. Jednakże filtry pyłkowe dobrze służą poprawie jakości powietrza w samochodzie, zmniejszając liczbę możliwych zanieczyszczeń.


Filtry o wysokiej skuteczności z warstwą biofunkcjonalną


Dodatkowa powłoka antybakteryjna zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i grzybów (zwłaszcza pleśni) na wkładach filtracyjnych. Mieszanka pyłków i cząsteczek kurzu, szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów jest zasysana przez wlot powietrza do kabiny.

Rozdrobnione fragmenty pyłków roślinnych tą samą drogą trafiają do wnętrza samochodu. W połączeniu z cząsteczkami kurzu, spalinami, szkodliwymi gazami i nieprzyjemnymi zapachami, otrzymujemy toksyczny „koktajl”. Antyalergenowy filtr pyłkowy Premium firmy Mitsubishi wykorzystuje przemyślaną, skuteczną 3-poziomową obronę przed 95% szkodliwych cząstek stałych (PM 2,5), znajdujących się w filtrowanym powietrzu.

Filtry pyłkowe premium - content - kluczowe fakty

Grafika poglądowa KLUCZOWE FAKTY

KLUCZOWE FAKTY

Zachęcamy naszych Klientów do wymiany filtra co roku. Dodatkowo rekomendujemy przejście ze standardowego filtra pyłkowego na wysokowydajny filtr pyłkowy Premium o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych, adsorbujący również nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy.

 • Wyjątkowa skuteczność separacji cząstek PM10 – do 95%
 • Wychwytywanie alergenów – do 99%
 • Ochrona poprzez aktywne hamowanie rozwoju bakterii i pleśni (testowane zgodnie z DIN EN ISO 846)
 • Adsorpcja zapachów i szkodliwych gazów takich jak SO2, składników spalin jak tlenki azotu i węglowodory
 • Usuwanie ozonu z powietrza
 • Filtrowanie aerozoli wirusów
 • Odporność na wpływy środowiska, takie jak zmiany wilgotności i wahania temperatury

Filtry pyłkowe premium - content - przekrój

Grafika poglądowa 3-WARSTWOWEMEDIUM FILTRACYJNE

3-WARSTWOWE
MEDIUM FILTRACYJNE

 1. WARSTWA WSTĘPNEGO FILTROWANIA
  Wychwytywanie większych cząstek

 2. WARSTWA FILTRUJĄCA CZĄSTKI STAŁE
  Pierwsza wysokowydajna warstwa filtrująca zatrzymuje większość cząstek, takich jak kurz i pyłki, krążących w systemie wentylacyjnym

 3. WARSTWA WĘGLA AKTYWNEGO FILTRA PREMIUM
  Warstwa ta pochłania nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, takie jak ozon, dwutlenek siarki i tlenki azotu, wykorzystując granulat węgla aktywnego

 4. WARSTWA BIOFUNKCJONALNA
  Innowacyjna biofunkcjonalna powłoka zawiera naturalnie występujący polifenol, który wychwytuje i unieszkodliwia drobne cząsteczki alergenów. Dodatkowa powłoka antybakteryjna, zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni na powierzchni filtra.

Korzyści dla Klienta


W firmie Mitsubishi Motors wprowadzamy innowacje, aby poprawić komfort i samopoczucie naszych Klientów w samochodzie. Naszym celem jest sprawienie, by każda codzienna podróż była przyjemniejszym, bardziej ekscytującym doświadczeniem.